1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
YtuForum, bilgi alışverişini arttırmak ve daha canlı bir forum ortamı oluşturmak için kredi sistemini uygulamaya başlamıştır. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.
Duyuruyu Kapat
YtüForum Facebook ve Twitter sayfalarını takip ederek yeniliklerden anında haberdar ol!Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Üye Olurum?

Aşağıda bulunan resimlerdeki işlemleri izleyerek kolayca üye olabilirsiniz.

üye ol1.JPG üyeol2.JPG üyeol3.JPG
#2

Facebook İle Nasıl Bağlanabilirim ?

Bu işlem için öncelikle bir Facebook hesabına sahip olmalısınız. Eğer bir Facebook hesabınız varsa, "Facebook İle Bağlan" seçeneğini tıklayarak, Facebook hesabınızdan gereken izinleri verin. Bundan sonra her girişinizde "Facebook İle Bağlan" seçeneğini kullanabilir ya da oluşturmuş olduğunuz hesap ile giriş yapabilirsiniz.
Aşağıda bulunan resimlerdeki işlemleri izleyiniz:

fbağlan.jpg fbağlan2.JPG
#3

Facebook İle YtüForum Hesabımı Nasıl İlişkilendirebilirim ?

Bu işlem için YtüForum kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Bir YtüForum kullanıcı hesabınız varsa, aşağıda bulunan resimlerdeki işlemleri uygulayarak Facebook hesabınız ile ilişkilendirebilirsiniz.
fbağlan.jpg fbağlan3.JPG
#4

Twitter İle Nasıl Bağlanabilirim ?

Bu işlem için öncelikle bir Twitter hesabına sahip olmalısınız. Eğer bir Twitter hesabınız varsa, "Twitter İle Bağlan" seçeneğini tıklayarak, Twitter hesabınızdan gereken izinleri verin. Bundan sonra her girişinizde "Twitter İle Bağlan" seçeneğini kullanabilir ya da oluşturmuş olduğunuz hesap ile giriş yapabilirsiniz.
Aşağıda bulunan resimlerdeki işlemleri izleyiniz:

bağlan.JPG tbağlan2.JPG
#5

Twitter İle YtüForum Hesabımı Nasıl İlişkilendirebilirim ?

Bu işlem için YtüForum kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Bir YtüForum kullanıcı hesabınız varsa, aşağıda bulunan resimlerdeki işlemleri uygulayarak Twitter hesabınız ile ilişkilendirebilirsiniz.

bağlan.JPG tbağlan2.JPG fbağlan3.JPG
#6

Nasıl Yeni Bir Konu Açarım ?

Yeni bir konu açabilmek için öncelikle YtüForum üyesi olmanız gerekmektedir. Yeni bir konu açacağınız kategoriye giriş yapınız. Sağ üst köşede veya sağ alt köşede bulunan "Yeni Konu Aç" butonuna tıklayınız. Gelen sayfada ilgili bölümleri doldurup, "Etiketler" kutucuğuna konuya dair kısa etiketler yazınız ve en alt kısımda bulunan "Konuyu Oluştur" butonuna tıklayınız. Dilerseniz "Önizleme" butonuna tıklayarak, konunun nasıl görüneceğiniz görebilirsiniz.

k1.JPG k2-1.jpg
#7

Konuya Nasıl Anket Ekleyebilirim ?

Yeni bir konu açmadaki işlemleri izleyiniz ve son olarak "Anket Mesajı" kısmındaki bilgileri doldurunuz.

k1.JPG k2-1.jpg k3.JPG
#8

Konuya Nasıl Dosya Ekleyebilirim ?

Yeni konu açma işlemlerini uygulayınız ve "Doya Yükle" butonu ile ya da "Sürükle Bırak" yöntemi ile dosyalarınızı ekleyiniz.
Not: Bazı dosya uzantılarına izin verilmemektedir.

k1.JPG k2.JPG
#9

Açtığım Konuyu Nasıl Düzenleyebilirim ?

Daha önce açmış olduğunuz konuları düzenlemek için ilgili konuya girip, "Düzenle" seçeneğine tıklayınız. Çıkan ekranda, dilerseniz hızlıca düzenleyip "Değişiklikleri Kaydet" butonuna tıklayabilir ya da "Ayrıntılı Düzenle" butonuna tıklayarak ayrıntılı bir şekilde düzenleme yapabilirsiniz.

k6-1.jpg kd2.JPG kd3.JPG
#10

Konuyu - Cevabı Nasıl Rapor Edebilirim ?

Forum Kurallarına Uygunsuz bulduğunuz konuları ya da içerisinde geçersiz linklerin ve dosyaların bulunduğu konuları "Rapor Et" butonuna tıklayarak yetkililere bildirebilirsiniz.

r1.jpg
#11

En Yeni Konuları Nasıl Görüntüleyebilirim ?

En son açılmış konuları görüntülemek için, "Forum" sekme basınız ve gelen sayfanın sağ tarafındaki slidebarda "Son Konular" başlığı altında görüntüleyebilirsiniz.

s1.JPG
#12

Benzer Konuları Nasıl Görüntüleyebilirim ?

Herhangi bir konuya girdiğiniz zaman, konunun en alt kısmında anahtar kelimelere göre benzer konular listelenmektedir.

kn1.JPG
#13

Nasıl Cevap Yazarım ?

Cevaplamak istediğiniz konunun içerisindeyken, en altta bulunan mesaj editörüne cevabınızı yazıp "Cevapla" butonuna tıklayarak gönderebilirsiniz. Dilerseniz cevabınıza "Dosya Yükle" butonu ile dosya yükleyebilir ve "Ayrıntılı Düzenle" butonu ile ayrıntılı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

c1-1.jpg
#14

Nasıl Alıntı Olarak Cevaplayabilirim ?

Alıntı olarak cevaplamak istediğiniz yazının sağ alt köşesindeki "Cevapla" butonu ile alıntı olarak cevaplayabilirsiniz. Ayrıca birden fazla yazıyı alıntı olarak cevaplamak istiyorsanız "+ Çoklu Alıntıya Ekle" butonunu kullanabilirsiniz.

k6.JPG
#15

Nasıl Dosya İndirebilirim ?

Dosya indirebilmek için YtüForum üyesi olmanız gerekmektedir. İndireceğiniz dosyanın olduğu konuya giriniz ve dosyanın üzerine tıklayınız. Tarayıcınız otomatik olarak dosyayı indirecektir.

ind1.JPG
#16

Bir Konuyu Nasıl Takip Edebilirim ?

Sizin tarafınızdan oluşturulmuş ya da cevabınızın bulunduğu konuları varsayılan olarak takip edersiniz. Başka konuları takip etmek istiyorsanız konuya giriniz ve sağ üst köşede bulunan "Konuyu İzle" butonuna tıklayınız.

kn1.JPG
#17

Cevaba Nasıl Spoiler - Kod - Üstü Çizili yazı eklerim ?

Cevabınıza Spoiler, Kod ve Üstü Çizili yazı eklemek için cevap editöründe bulunan menüden "Ekle..." ikonuna tıklayıp, açılan seçeneklerden eklemek istediğiniz seçerek ekleyebilirsiniz.

sp1.JPG
#18

En Yeni Cevapları Nasıl Görüntüleyebilirim ?

En son açılmış konuları görüntülemek için, "Forum" sekme basınız ve gelen sayfanın sağ tarafındaki slidebarda "Son Cevaplar" başlığı altında görüntüleyebilirsiniz.

sc.JPG
#19

Forumdaki Kategorileri Nasıl Açabilirim - Kapatabilirim ?

Forumda bulunan kategorileri, kategorilerin en sağında bulunan simge işareti ile ( + / - ) görünüme açabilir ya da kapatabilirsiniz.

kt1.JPG kt2.JPG
#20

Sayfaları - Cevapları - Konuları Sosyal Medyada Nasıl Paylaşabilirim ?

Sayfaları, cevapları ve konuları sosyal medyada paylaşabilmek için Facebook , Google+ , Twitter gibi sosyal medya ikonlarına kullanınız.

sp1.JPG sp2.JPG sp3.JPG
#21